O’zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo’mitasi raisi ishtirokidagi uchrashuv
20:27
6059
2019 yilning 30 iyul kuni Belorus Respublikasi Tabiatni muhofaza qilish vazirligi Davlat ekologik ekspertiza respublika markazida O’zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo’mitasi raisi Bahrom Qo’chqorov mazkur Markaz direktori Mixail Simonyuk boshchiligidagi hamda «Bel NITs "Ekologiya"» davlat unitar korxonasi direktori Ruslan Mixalevich boshchiligidagi mutaxassislar bilan uchrashuvi bo’lib o’tdi.
O’zaro anglashuv, konstruktiv va ochiq muhitda o’tgan muzokaralar davomida ikkala tomon ekologik ta’lim, atrof-muhitni muhofaza qilish sohasi, shuningdek, chiqindilarni kompleks boshqarish yo’nalishida o’zaro xalqaro hamkorlikni rivojlantirish, tajriba almashinish maqsadida ikki tomonlama o’zaro manfaatli hamkorlikni yanada rivojlantirishga qiziqish bildirdilar.

Рабочая встреча с председателем Государственного комитета Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды
20:27
6060
30 июля в Республиканском центре государственной экологической экспертизы и повышения квалификации Минприроды Республики Беларусь состоялась рабочая встреча председателя Государственного комитета Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды Бахрома Кучкарова с представителями данного Центра во главе с директором Михаилом Симонюк и представителями Республиканского научно-исследовательского унитарного предприятия «Бел НИЦ "Экология"» во главе с директором Русланом Михалевич.
В ходе обсуждения участники встречи выразили заинтересованность в установлении более тесных контактов, с целью развития международного сотрудничества и обмена опытом, как в направлении экологического образования, так и в сфере охраны окружающей среды, также были рассмотрены вопросы, связанные с обращением с отходами.