Huquqbuzar jarimaga tortildi. Ovlangan qushlar qo‘yib yuborildi
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi Bo'stonliq tumani boʼlimi hamda viloyat Ichki ishlar bosh boshqarmasi post-patrul xizmati xodimlari tomonidan navbatdagi reyd tadbiri o‘tkazildi.
Tadbir davomida tumanning Qoramanas MFY hududida fuqaro I.R. ov qilish qoidalarini buzgan holatda sayroqi qushlarni ovlayotganligi aniqlandi.
Holat yuzasidan “Ov qilish va ovchilik xoʻjaligi toʻgʻrisida”gi Qonunning 17-moddasi talablarini buzganligi uchun huquqbuzarga nisbatan MJtKning 90-moddasi 1-qismi bilan maʼmuriy bayonnoma rasmiylashtirildi. I.R. bazaviy hisoblash miqdorining 10 barobari — 3 million 300 ming so‘m miqdorida jarimaga tortildi.
Shuningdek, hududga noqonuniy o’rnatilgan to’rlar olib tashlandi hamda to'rga tushgan qushlar qo’yib yuborildi.

За незаконную охоту назначен штраф. Пойманные птицы выпущены на волю
Очередное рейдовое мероприятие провели пост-патрульная служба Бостанлыкского районного отдела областного Управления экологии и ГУВД Ташкентской области.
В ходе рейда на территории Караманасского участка Бостанлыкского района установлен факт незаконной охоты на перелетных птиц гражданином И.Р.
В связи с этим на И.Р. за нарушение требований статьи 17 Закона «Об охоте и охотничьем хозяйстве» составлен административный протокол в соответствии с ч. 1 ст. 90 А.К. и назначен штраф в размере 10 БРВ – 3 миллиона 300 тысяч сумов.
Сети, незаконно установленные на территории были ликвидированы. Пойманные в них птицы выпущены на волю.