Navoiy viloyatida noqonuniy daraxt kesgan huquqbuzar 8 million so‘mdan ortiq tovon to‘laydi
Navoiy viloyati, Navbahor tumani Ekologiya boʻlimi davlat inspektorlari hamda tuman IIB xodimlari bilan hamkorlikda navbatdagi reyd tadbiri o‘tkazildi.
Reyd davomida A.N. Navbahor MFY hududidagi "Navbahor" koʻchasida bir tup tut daraxtining tag qismidan kesib, oʻsishdan toʻxtash darajasigacha shikast yetkazganligi aniqlandi.
Holat yuzasidan fuqaroga nisbatan MJtKning 79-moddasi 1-qismiga asosan bayonnoma rasmiylashtirildi. Tabiatga 6 mln 600 ming so‘m zarar yetkazilganligi aniqlandi va huquqbuzarga 1 mln 650 ming soʻm jarima belgilandi. A. N. qilmishi uchun jami 8 mln 250 ming so‘m to'laydigan bo'ldi.

За незаконную вырубку дерева в Навоийской области нарушитель заплатит более 8 млн сумов
Очередное рейдовое мероприятие было проведено государственными инспекторами Управления экологии Навоийской области, Навбахорского районного отдела совместно с сотрудниками районного УВД.
В ходе рейда на территории махалли «Навбахор» одноименного участка выяснен факт вырубки с основания тутового дерева гражданином А.Н.
По данному факту на гражданина составлен протокол в соответствии с ч.1 ст. 79 АК. Причиненный ущерб природе составил 6 млн 600 тыс сумов. Также на нарушителя наложен штраф в размере 1 млн 650 тыс сумов. За свои действия А. Н. заплатит в общей сложности 8 млн 250 тысяч сумов.