Jizzaxda 541 ta baliq noqonuniy ovlangani aniqlandi. Zarar — 178 million 530 ming so‘m
Ekologiya vazirligining Аydar-Аrnasoy ko‘llar tizimi bo‘limi davlat inspektorlari hamda Jizzax viloyat prokuraturasi xodimlari hamkorligida nazorat reyd tadbiri o‘tkazildi.
Reyd davomida Аydar-Аrnasoy ko‘llar tizimi, Аrnasoy bo‘limi hududida Toshkent viloyati, Chinoz tumani, “Oqoltin” MFYda yashovchi fuqaro T. B. tomonidan noqonuniy baliq ovlangani aniqlandi. T. B. boshqaruvidagi avtotransport vositasida ovlash taqiqlangan kichik o‘lchamdagi jami 541 ta (113,5 kg) oqsila (sudak) baliqlari topildi.
O‘rganish natijasida hayvonot dunyosiga jami 178 million 530 ming soʼm miqdorida zarar keltirilganligi aniqlandi. Holat yuzasidan to‘plangan hujjatlar prokuratura organlariga taqdim etish uchun tayyorlanmoqda.

В Джизакской области незаконно выловили 541 рыбу.  Сумма ущерба составила – 178 млн 530 тыс. сум
Государственными инспекторами отдела системы озер Айдар-Арнасай Министерства экологии совместно с сотрудниками прокуратуры Джизакской области проведен контрольный рейд.
В ходе рейда был задержан житель МСГ «Околтин» Чиназского района Ташкентской области Т.Б., занимающийся незаконной ловлей рыбы на территории Айдар-Арнасайской системы озер. При обыске, в автомобиле правонарушителя было обнаружено 541 (113,5 кг) мелкого судака.
В результате исследования был установлен причиненный ущерб животному миру на общую сумму 178 млн. 530 тыс. сумов. Собранные документы по данной ситуации готовятся к передаче в прокуратуру.