Toshkent viloyati Piskent tumani hududida chiqindilar yoqib yuborildi. Huquqbuzarlik Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan o'rnatilgan kuzatuv kameralariga muhrlandi.
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi xodimlari tomonidan holat o'rganilganida fuqaro N. M. Mingtepa MFY hududida yoqilg'i hisoblanmaydigan qurilish materiallarini yoqib yuborgani aniqlandi.
Holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning 88-moddasi 1-qismi bilan bayonnoma rasmiylashtirildi. N. M. 300 000 so'm miqdorida jarimaga tortildi.

Оштрафован нарушитель, сжигавший мусор в Пскентском районе Ташкентской области
Данное правонарушение зафиксировали камеры наблюдения, установленные Центральным управлением диспетчеризации и онлайн-мониторинга Министерства экологии, охраны окружающей среды и изменения климата.
При изучении данной ситуации, сотрудниками Управления экологии Ташкентской области установлено, что гражданин Н.М. сжигал негорючие строительные материалы на территории махаллинского схода граждан «Мингтепа».
В отношении нарушителя составлен протокол по ч. 1 ст. 88 АК РУз и наложен штраф в размере 300 000 сумов.