Huquqbuzar oʻzi tashlagan chiqindini oʻzi tozaladi
Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi Dispetcherlik va onlayn monitoring markaziy boshqarmasi tomonidan o'rnatilgan kuzatuv kameralari orqali Toshkent viloyati, Yangiyo‘l shahrining Yangibog‘ MFY hududida belgilanmagan joyga chiqindi tashlangani ma'lum bo'ldi.
Toshkent viloyati Ekologiya boshqarmasi Yangiyo‘l shahar bo‘limi mas’ul xodimlari tomonidan huquqbuzarlikni shu hududda yashovchi S.F. sodir etgani aniqlandi.
Mazkur holat yuzasidan huquqbuzarga nisbatan MJtKning 91-prim 1-moddasi 3-qismi bilan ma'muriy bayonnoma rasmiylashtirildi.
Huquqbuzar o‘zi tashlagan chiqindini o‘zi tozaladi va unga nisbatan 1 650 000.00 so‘m miqdorida jarima tayinlandi.

Правонарушитель собрал за собой оставивший мусор
Камеры наблюдения, установленные на территории МСГ Янгибог в Янгиюле, выявили очередное нарушение, связанное с незаконным выбросом отходов в  неустановленном месте.
Как выяснилось, в Янгиюле на территории схода граждан Янгиабад, гражданин С.Т выбросил мусор в неустановленном месте. Выброшенный на территорию мусор был очищен нарушителем и в отношении него был наложен штраф в размере 1 650 000,00 сумов.
Уважаемые граждане, не забывайте! За вред, причиненный природе, действующим законодательством предусмотрены строгие штрафные санкции. Каждый из нас несет ответственность за чистоту окружающей среды!