Aziz Abduhakimov yordamga muhtoj yoshlar bilan uchrashdi
Tabiat resurslari vaziri Aziz Abduhakimov Toshkentda yordamga muhtoj va alohida eʼtibor talab etiladigan yoshlar bilan uchrashdi. Unda Yoshlar ishlari agentligi mas'ullari, yoshlar yetakchilari ham ishtirok etdi.
Gʻafur Gʻulom nomidagi madaniyat va istirohat bogʻida o‘tkazilgan uchrashuv davomida 10 dan ortiq murojaatchilarning muammolari va takliflari tinglandi. Aziz Abduhakimov mas'ullarga har bir muammoni o‘rganish, yoshlarga qonunchilikda belgilangan tartibda yordam koʻrsatish borasida ko‘rsatmalar berdi.
Shuningdek, vazir mahalladagi yoshlar yetakchilari bilan alohida uchrashib, muammolarning kelib chiqish sabablarini oʻrganish, kelgusida yoshlar orasida uchrayotgan salbiy holatlarning oldini olish, ularning doimiy bandligini taʼminlashda birgalikda harakat qilish zarurligini taʼkidladi.
Shu bilan birga, mahallalarda yoshlar oʻrtasida qiziqarli ekologik aksiyalar va tanlovlar oʻtkazish taklif qilindi.

Азиз Абдухакимов встретился с нуждающейся в помощи молодежью
В Ташкенте в Парке культуры и отдыха им.Гафура Гуляма министр природных ресурсов Азиз Абдухакимов встретился с молодежью, нуждающейся в помощи и особом внимании. Во встрече также приняли участие сотрудники Агентства по делам молодежи и лидеры среди молодёжи в махалле.
В ходе встречи были заслушаны проблемы и предложения более 10 заявителей. Азиз Абдухакимов поручил ответственным лицам изучить каждую проблему и оказать соответствующую помощь.
Министр также отдельно встретился с молодежными лидерами, отметив необходимость изучения причин возникновения проблем, предотвращения негативных ситуаций среди молодежи в будущем и обеспечению их постоянной занятости. В ходе беседы было предложено провести экологическую акцию и конкурс среди молодежи в махаллях.
В завершение встречи Азиз Абдухакимов пожелал молодежи удачи в дальнейшей работе и отметил, что всегда готов оказать поддержку и помощь.