O'zbekistonda havo harorati pasayishi kutilmoqdа
15-aprelda respublika hududida, 16-aprelda Toshkent viloyati va Farg‘ona vodiysi viloyatlarida ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Ayrim joylarda do‘l yog‘ishi ehtimoli bor.
15–17-aprelda respublika hududi bo‘yicha ba’zi joylarda shamol tezligi 17-22 m/s gacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zon kuzatilishi kutilmoqda. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm, Buxoro, Navoiy, Farg‘ona viloyatlarida shamol 25-28 m/s gacha kuchayishi mumkin.
17-aprelda havo harorati kechasi 2–7 daraja iliq, kunduzi 10–15 daraja iliq bo‘ladi. 16–17-aprel kunlari Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm viloyati va Navoiy viloyati shimolida harorat 0–5 daraja iliq, ba’zi joylarda -1...-3 daraja sovuq bo‘lishi mumkin. Kunduz kunlari harorat 7-12 darajagacha isiydi.
15–17-aprel kunlari respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida yog‘ingarchilik (yomg‘ir yog‘adi, baland tog‘larda qorga aylanadi), sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin.
Tog‘oldi va tog‘li hududlarda yashovchi fuqarolar, dam oluvchilar va haydovchilardan ehtiyot choralariga rioya etishlarini so‘raymiz.

В Узбекистане ожидается понижение температуры
15 апреля по территории республики, 16 апреля по Ташкентской области и областям Ферганской долины местами пройдут дожди, возможны грозы, в отдельных районах возможно выпадение града.
15-17 апреля местами по территории республики ожидается усиление ветра до 17-22 м/с, в отдельных районах с пыльным поземком. По Республике Каракалпакстан, Хорезмской, Бухарской, Навоийской, Ферганской областям возможны порывы до 25-28 м/с.
Температура воздуха к 17 апреля понизится ночью до 2-7о тепла, днем до 10-15о тепла. По Каракалпакстану, Хорезмской области и северу Навоийской области 16-17 апреля понижение температуры ночью до 0-5о тепла, местами возможны заморозки до -1…-3о мороза, днем до 7-12о тепла.
В предгорных и горных районах республики 15-17 апреля осадки (дождь, в высокогорьях с переходом в снег), возможно прохождение селе-паводковых явлений.
Граждан проживающих в предгорных и горных районах, отдыхающих и водителей выезжающих в горные районы просим соблюдать меры предосторожности.