Qashqadaryo viloyati tabiat resurslari boshqarmasi boshlig‘i tayinlandi
Yazdanov Bobir Jobirovich Qashqadaryo viloyati tabiat resurslari boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga o‘tkazilgan ochiq tanlovda g‘olib bo’lib, 2023-yilning 7-aprelidan ushbu lavozimga tayinlandi.
Bobir Yazdanov 1972-yilda Qashqadaryo viloyati, Nishon tumanida tug‘ilgan. Qarshi muhandislik-iqtisodiyot institutini tamomlagan.
Mehnat faoliyatini Oʻzbekiston mudofaasiga koʻmaklashuvchi “Vatanparvar” tashkiloti Nishon tumani Kengashida oʻqituvchi sifatida boshlagan. Keyinchalik turli yillarda “Vatanparvar” tashkiloti Qashqadaryo viloyati Kengashi qoshidagi texnik va amaliy sport turlari markazi direktori, “Vatanparvar” tashkiloti Qashqadaryo viloyati Kengashi raisi,  Qashqadaryo viloyati hokimligi huquqni muhofaza qilish organlari faoliyati, harbiy safarbarlik va favqulodda vaziyatlar masalalari guruhi rahbari lavozimlarida faoliyat olib borgan.

Назначен начальник управления Министерства природных ресурсов Кашкадарьинской области
Язданов Бобир Жобирович стал победителем открытого конкурса на должность начальника управления природных ресурсов Кашкадарьинской области и был назначен на эту должность с 7 апреля 2023 года.
Он родился в 1972 году в Нишанском районе Кашкадарьинской области. Окончил Каршинский инженерно-экономический институт.
Трудовую деятельность начал преподавателем в Нишанском районном совете организации Ватанпарвар, оказывающей помощь обороне Узбекистана. Занимал должности директора Центра технических и прикладных видов спорта при Кашкадарьинском областном совете организации Ватанпарвар, председателя Кашкадарьинского областного совета организации Ватанпарвар, руководителя группы по вопросам деятельности правоохранительных органов, военной мобилизации и чрезвычайных ситуаций при хокимияте Кашкадарьинской области.