Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг “Ҳайвонот ва ўсимлик дунёси объектларининг давлат ҳисобини, улардан фойдаланиш ҳажмлари ҳисобини ва давлат кадастрини юритиш тўғрисида” 2018 йил 7 ноябрдаги 914-сон қарорига мувофиқ Табиат ресурслари вазирлиги қуйидаги ишлар бўйича танлов эълон қилади:
“Қорақалпоғистон Республикаси ҳудудида қушлар, балиқлар ва сут эмизувчиларнинг иқтисодий аҳамиятга эга турларини давлат рўйхатидан ўтказиш ва кадастрини шакллантириш”;
“Хоразм вилояти ҳудудида қушлар, балиқлар ва сут эмизувчиларнинг иқтисодий аҳамиятга эга турларини давлат рўйхатидан ўтказиш ва кадастрини шакллантириш”;
“Сирдарё ва Жиззах вилоятлари ҳудудида қушлар, балиқлар ва сут эмизувчиларнинг иқтисодий аҳамиятга эга турларини давлат рўйхатидан ўтказиш ва кадастрини шакллантириш”.
Илмий-тадқиқот ташкилотлари ва консалтинг компаниялари тақдим этилган техник шартларга мувофиқ ёввойи ҳайвонот дунёси объектларини ҳисобга олиш ва кадастрини амалга ошириш бўйича ўз таклифларини тақдим этишга таклиф этилади.

Министерство природных ресурсов Республики Узбекистан, во исполнение Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «О ведении государственного учета, учета объемов использования и государственного кадастра объектов животного и растительного мира» № 914 от 7 ноября 2018 г.,– объявляет тендер на выполнение следующих работ:
«Государственный учет и кадастр экономическое значение видов птиц, рыба и млекопитающих на территории Республики Каракалпакстан»;
«Государственный учет и кадастр экономическое значение видов птиц, рыба и млекопитающих на территории Хорезмской области»;
«Государственный учет и кадастр экономическое значение видов птиц, рыба и млекопитающих на территории Сырдарьинской и Джизакской области».
Научно-исследовательским организациям и консалтинговым компаниям предлагается представить свои предложения по выполнению учета и кадастра объектов животного мира, согласно представленному техническому заданию.