Diqqat e’lon! Tender
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «2030 yilgacha bo‘lgan davrda O‘zbekiston Respublikasining atrof muhitni muhofaza qilish kontseptsiyasi tasdiqlash to‘g‘risida» 2019 yil 30 oktyabrdagi PF-5863-sonli Farmoni 2-ilovasi 25-bandi, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «O‘zbekiston Respublikasida atrof tabiiy muhitning davlat monitoringi tizimini takomillashtirish to‘g‘risida» 2019 yil 5 sentyabrdagi 737-son qarori 2-bandi hamda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «Atrof-muhitning ifloslanish darajasini baholash tizimini yanada takomillashtirish to‘g‘risida» 2021 yil 3 iyundagi 343-son qarori 2-bandlari ijrosini ta’minlash maqsadida O‘zbekiston Respublikasi ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi tomonidan «Atrof muhitga ta’sir havfi yuqori bo‘lgan «Yangi Angren IES» AJ va «Olmaliq Tog‘-Metallurgiya Kombinati» AJ mis eritish zavodining ifloslantiruvchi manbalariga namuna olish va tahlil qilish bo‘yicha bittadan avtomatik stantsiyasini o‘rnatish» masalasi yuzasidan tender e’lon qiladi.
Shu sababli, ifloslantiruvchi manbalardan namunalar olish va tahlil qilish bo‘yicha avtomat stantsiyani yetkazib berish va uni o‘rnatish yuzasidan tegishli tadbirkorlik sub’ektlari o‘z takliflarini taqdim etishlari so‘raladi. To‘lovlar shartnomaga muvofiq kafolatlanadi.

Объявление. Внимание - тендер!
Государственный Комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды, во исполнение п. 25 Приложения 2 к Указу Президента Республики Узбекистан от 30 октября 2019 года № ПФ-5863 «Об утверждении Концепции охраны окружающей среды Республики Узбекистан на период до 2030 года», п. 2 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 5 сентября 2019 года № 737 «О совершенствовании системы государственного мониторинга окружающей среды в Республике Узбекистан» и п. 2 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 3 июня 2021 года № 343 «О дальнейшем совершенствовании системы оценки уровня загрязнения окружающей среды» – объявляет тендер «Установка по одной автоматической станции отбора проб и анализа источников загрязняющих веществ с высоким риском воздействия на окружающую среду на ОАО “Ново-Ангренская ТЭС” и ОАО “Алмалыкский горно-металлургический комбинат”».
Хозяйствующим субъектам предпринимательства предлагается представить свои предложения по поставке и установке автоматических станций для отбора проб и анализа источников загрязнения. Гарантируется оплата соответственно заключенному договору.