E’lon! Davlat ekologiya qo‘mitasi 2021 yil 1 sentyabrdan e’tiboran 2022 yil uchun «Ilmiy-tadqiqot, me’yoriy-uslubiy ishlarni, tashkiliy va tabiatni muhofazasi bo‘yicha tadbirlar Dasturi»ni  rejalashtirishni boshladi
4703
Vazirliklar, idoralar va tashkilotlar diqqatiga!
O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi 2021 yil 1 sentyabrdan e’tiboran 2022 yil uchun “Ilmiy-tadqiqot, me’yoriy-uslubiy ishlarni, tashkiliy va tabiatni muhofazasi bo‘yicha tadbirlar Dasturi”ni rejalashtirishni boshladi.
Yuqoridagilarni inobatga olib, O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi joriy yilning 30 sentyabrga qadar ilovada ko‘rsatilgan talablarga muvofiq arizalarni qabul qiladi.
ILOVA:
Ariza shakli
- Loyihaning nomi;
- Muammoning qo‘yilishi;
- Maqsadi;
- Rejalashtirilgan tadbirlar va masalalar;
- Yakuniy natijasi, samaradorligi;
- Bajarilish muddati;
- Bajariladigan ishlarning kalendar rejasi;
- Amalga oshiriladigan ishlarning “Bajaruvchi” tomonidan tasdiqlangan qiymati, yoki tadbir qiymatnini asoslovchi boshqa tegishli hujjatlar.
4. Arizalar kuyidagi manzilga yuboriladi: 100170, Tashkent shahri, Mirzo Ulugbek tumani, Sayram 5-tor ko‘chasi, 15-A uy.
Ekologiya, atrof muhit muhofazasi va chiqindilar bilan bog‘liq ishlarni amalga oshirish jamg‘armasi mablag‘larini boshqarish bo‘limi;

Объявление! Открыт приём предложений для включения в «Программы научно-исследовательских, нормативно-методических работ, природоохранных и организационных мероприятий на 2022 год»
4702
К сведению заинтересованных министерств, ведомств и организаций!
Государственный комитет экологии и охраны окружающей среды Республики Узбекистан с 1 сентября 2021 года формирует «Программу научно – исследовательских, нормативно – методических работ, природоохранных и организационных мероприятий на 2022 год».
В связи с этим Госкомэкологии Республики Узбекистан в срок до 30 сентября 2021 г. принимает заявки согласно Приложению.
ПРИЛОЖЕНИЕ:
Форма заявки
– Наименование проекта;
– Постановка проблемы;
– Цель;
– Задачи и планируемые мероприятия;
– Ожидаемый результат;
– Сроки исполнения;
– Календарный план;
– Калькуляция затрат на выполнение работы, утверждённым «Исполнителем», или иные документы, обосновывающие стоимость работ;
3. Сведения об организации-исполнителе – название организации (-ий), выполняющей проект, её (их) адрес, телефон и номер расчетного счета.
4. Заявки принимаются по адресу: 100170, Республика Узбекистан, г. Ташкент, ул. Сайрам, 5 проезд, дом 15-А.