Chet el fuqarolarining O'zbekiston Respublikasi Qizil kitobiga kiritilgan hayvonlarni ovlashni tashkil etish va yuritishga mas'ul bo'lgan vakolatli shaxsni aniqlash uchun tanlov e'lon qilish
18:58
6534
E’lon
O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019 yil 13 apreldagi 311-sonli qarori bilan tasdiqlangan "O'zbekiston Respublikasining Qizil kitobiga kiritilgan hayvonlar bo'yicha xorijiy fuqarolar tomonidan ovchilikni tashkil etish va o'tkazish uchun mas'ul shaxsni aniqlash tartibi to'g'risidagi nizomga" muvofiq Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish davlat qo'mitasi xorijiy fuqarolar tomonidan O'zbekiston Respublikasi Qizil kitobiga kiritilgan hayvonlar uchun ov qilishni tashkil qilish va yuritishga mas'ul shaxsni aniqlash uchun tanlov e'lon qiladi..
Tanlovning davomiyligi: ushbu nashrdan boshlab 15 kun.
Arizalarni qabul qilish muddati - 2019 yil 3-may.
Talablar:
Tanlovda ishtirok etish uchun nomzodlar quyidagi talablarga javob berishlari kerak:
• O'zbekiston Respublikasida yashaydigan aholi mavjud holati;
• O'zbekiston Respublikasining Qizil kitobiga kiritilgan hayvonlar bo'yicha xorijiy fuqarolar tomonidan ovchilikni tashkil qilish va o'tkazish bo'yicha faoliyatni amalga oshirish uchun biznes-rejaning mavjudligi;
• bank hisob varag'idagi pul mablag'lari ariza topshirilgan kunda eng kam ish haqining 25 000 barobari miqdorida bo'lishi;
• Kamida 500 gektar maydonda belgilangan muhofaza qilinadigan, O'zbekiston Respublikasining Qizil kitobiga kiritilgan hayvonlarning noyob turlarini ko'paytirish uchun pitomniklarni  tashkil etadigan tabiiy hududlarning mavjudligi,;
• noyob tuyoqli hayvonlarni ko'paytirish uchun o'zlarining ro'yxatdan o'tgan pitomniklari mavjudligi;
• turizm faoliyatini amalga oshirish uchun litsenziya;
• besh yillik atrof muhitni muhofaza qilishni takomillashtirish va takror ishlab chiqarishga qaratilgan chora-tadbirlar rejasining mavjudligi.
Raqobat davri:
Tanlov ishtirokchilari ushbu tanlov e'lon qilingan kundan boshlab o'n besh kun ichida Davlat ekologiya qo'mitasiga biriktirilgan shaklda tanlovda ishtirok etish uchun ariza berishlari kerak.
Hujjatlar ro'yxati:
Arizaga quyidagi hujjatlar ilova qilinadi:
• Yuridik shaxs davlat ro'yxatidan o'tkazilganligi to'g'risidagi guvohnomaning nusxasi;
• turistik faoliyati uchun litsenziyaning nusxasi;
• arizachining xizmat ko'rsatuvchi bankidan amaldagi hisob raqamidagi mablag' mavjudligi to'g'risidagi eng kam ish haqining kamida 25 000 barobari miqdoridagi ma'lumotnoma;
• O'zbekiston Respublikasi Qizil kitobiga kiritilgan hayvonlarning noyob turlarini, shu jumladan tuyoqlilarni ham ko'paytirish uchun pitomniklarni tashkil etish uchun kamida 500 gektardan iborat belgilangan muhofaza qilinadigan tabiiy hududlarning mavjudligini tasdiqlovchi hujjatlar nusxalari;
• Noyob tuyoqlilar turlarini ko'paytirish uchun pitomnikni davlat ro'yxatidan o'tkazganligini tasdiqlovchi hujjatlar nusxalari;
• besh yillik muddatga tasdiqlangan ekologik va reproduktiv choralarni amalga oshirishga qaratilgan chora-tadbirlar rejasi.
Ariza berilishi (arizaga ilova qilingan barcha hujjatlarni o'z ichiga olgan holda) o'zbek va rus tillarida tuziladi, tikilgan, raqamlangan, havola tomonidan imzolanishi va murojaat etuvchi-yuridik shaxs boshlig'i tomonidan imzolanishi kerak.
Ariza shakli  bilan quyidagi silka orqali tanishishingiz mumkin:
http://eco.gov.uz/uploads/global/docs/Zayvlenie_konkurs.pdf
Hujjatlar Davlat ekologiya qo’mitasiga quyidagi  manzil bo’yicha jo’natiladi: 100047, Toshkent sh. Yashnobod  tumani To’y tepa ko’chasi  2a

Объявление конкурса на определение уполномоченного лица, ответственного за организацию и проведение охоты иностранными гражданами на животных, занесенных в Красную книгу Республики Узбекистан
6535
ОБЪЯВЛЕНИЕ
В соответствии с «Положением о порядке определения уполномоченного лица, ответственного за организацию и проведение охоты иностранными гражданами на животных, занесенных в Красную книгу Республики Узбекистан»,  утвержденного Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 13 апреля 2019 года №311, Государственный комитет по экологии и охране окружающей среды (Госкомэкологии) объявляет конкурс на определение уполномоченного лица, ответственного за организацию и проведение охоты иностранными гражданами на животных, занесенных в Красную книгу Республики Узбекистан.
Срок конкурса: 15 дней с момента данной публикации.
Последний день принятия заявлений – 3 мая 2019 года.
Требования:
Претенденты для участия в конкурсе должны соответствовать следующим требованиям:
•    наличие статуса резидента Республики Узбекистан;
•    наличие бизнес-плана по осуществлению деятельности по организации и проведению охоты иностранными гражданами на животных, занесенных в Красную книгу Республики Узбекистан;
•    наличие на банковском счете средств в размере не менее 25000-кратного размера минимальной заработной платы на день подачи заявки;
•    наличие отведенных охраняемых природных территорий площадью не менее 500 га для организации питомников по разведению редких видов животных, в том числе занесенных в Красную книгу Республики Узбекистан;
•    наличие собственного зарегистрированного питомника по разведению редких видов копытных животных;
•    наличие лицензии на осуществление туристической деятельности;
•    наличие плана мероприятий, направленных на реализацию природоохранных и воспроизводственных мер на пятилетний период.
Период конкурса:
Претенденты в течение пятнадцати дней со дня настоящей публикации о проведении конкурса должны направить в Госкомэкологии заявление на участие в конкурсе по прилагаемой форме.
Перечень документов:
К заявлению прилагаются следующие документы:
•    копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
•    копия лицензии на туристическую деятельность;
•    справка с обслуживающего банка претендента о наличии на расчетном счете денежных средств в размере не менее 25000-кратного размера минимальной заработной платы;
•    копии документов, подтверждающих наличие отведенных охраняемых природных территорий площадью не менее 500 га для организации питомников по разведению редких видов животных, в том числе копытных животных, занесенных в Красную книгу Республики Узбекистан;
•    копии документов, подтверждающих государственную регистрацию  питомника по разведению редких видов копытных животных;
•    план мероприятий, направленных на реализацию природоохранных и воспроизводственных мер, утвержденный на пятилетний период.
Заявление (включая все прилагаемые к заявлению документы) должно быть составлено на узбекском или русском языках, прошито, пронумеровано, скреплено печатью претендента и подписано руководителем претендента-юридического лица.
С формой заявления можно ознакомится по ссылке: http://eco.gov.uz/uploads/global/docs/Zayvlenie_konkurs.pdf
Документы направлять в Госкомэкологии по адресу: 100047, г.Ташкент, Яшнабадский р-н, ул.Той-тепа, 2а.