O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi joriy yilning 20 fevral kuni  «Hashar Week» ijtimoiy loyihasini amalga oshirish doirasida brifing tashkil etmoqda.
“Hashar week” – keng ko‘lamli ijtimoiy loyiha bo‘lib, u aholi keng qatlami, shu jumladan, hukumat, nodavlat notijorat tashkilotlari, xususiy korxonalarning e’tiborini atrof tabiiy muhitga ehtiyotkorona munosabatda bo‘lish, xususan, chiqindilarni boshqarish masalasida ularning habardorligini oshirish hisoblanadi.
Loyiha muallifi -  Suna Park, Toshkent sharida Singapur menejmentni rivojlantirish instituti lektori, “The K’orobe London” boshqaruvchi direktori.
Birifng 2019 yil 20 fevral kuni Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasida (mo‘ljal: O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi) soat 15.00 da (ishtirokchilarni ro‘yxatga olish – 14.30 da) boshlanadi.
Anjumanda ishtirok etishni istagan jurnalistlar (+99871) 207-07-70 (1034#) yoki 90-808-40-02 raqamlariga telefon qilib, ro‘yxatdan o‘tishlari mumkin.

20 февраля т.г. проводит брифинг в рамках реализации социального проекта «Hashar Week»
Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды 20 февраля т.г. проводит брифинг в рамках реализации социального проекта «Hashar Week», который направлен на привлечение внимания широкой общественности к вопросам загрязнения, экологии и культуры обращения с отходами, в целом.
«Hashar week» – это динамичный и многогранный социальный проект, целью которого является повышение информированности и сознательности граждан по вопросам обращения с твёрдыми бытовыми отходами (ТБО) и бережного отношения к окружающей среде.
Автором данного проекта является Суна Парк, международный политический консультант, управляющий директор «The K’orobe London», лектор по приглашению в Сингапурском институте развития менеджмента в городе Ташкент.
Брифинг состоится 20 февраля 2019 года в Государственном комитете Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды (ориентир Генеральная прокуратура Республики Узбекистан) в 15.00 ч. (регистрация участников в 14.30).